top of page

Noslēdzies Mondot pētījums - efektīvs modulis automātiskai objektu detektēšanai

Mondot ir noslēdzis darbu pie pētniecības projekta “Efektīvs modulis automātiskai cilvēku un transporta detektēšanai ar video novērošanas kamerām” (projekts Nr. 1.2.1.1/18/A/006) īstenošanas, kas tiek realizēts balstoties uz darbības programmu "Izaugsme un nodarbinātība" 1.2.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt privātā sektora investīcijas P&A" 1.2.1.1. pasākumu "Atbalsts jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei kompetences centru ietvaros". Pētījums ilga no 2019.gada 01.aprīļa līdz 2021.gada 30.novembrim.


Pētījumu projekta rezultātā radīts efektīvs programmatūras modulis automātiskai cilvēku un transporta detektēšanai un skaitīšanai, izmantojot videonovērošanas kameru video ierakstus.


Testēšanas rezultāti reālā pilsētvidē pierāda objektu detektora darbības efektivitāti, sasniedzot līniju šķērsojušo objektu skaitīšanas precizitāti robežās no 85% līdz 95%.


Objektu detektora testēšana reālā pilsētvidē Rīgā, Brīvības gatvē

Pētījuma noslēguma stadijā tika veiktas koriģējošas darbības, lai uzlabotu detektora darbību objektu klasifikācijā, kā arī veiktu klasificēto objektu skaitīšanu, atbilstoši to klasēm, tiem šķērsojot iedomātu līniju to ceļā.


Objektu detektors paredzēts darbam kā ar iepriekš saglabātiem videonovērošanas kameru ierakstiem, tā arī tiešsaistes videonovērošanas kameru video plūsmām.


Mondot aicina uz sadarbību uzņēmumus un organizācijas, kuras savā ikdienas darbā būtu ieinteresēti izmantot objektu detektēšanas un skaitīšanas moduli.


Vairāk par Mondot pētniecības projektu (Nr.1.2.1.1/18/A/006) varat lasīt publikācijās:

78 views0 comments

Comments


JAUNUMI

mondotcolor.png

CITI JAUNUMI

mondotcolor.png

SAZINIES AR MUMS

Paldies, drīz sazināsimies ar Jums!

bottom of page